24 та 25 червня 2025 року столиця Франції гостинно приймала делегатів зі всього світу на Другому засіданні Міжурядової конференції держав-учасниць Глобальної конвенції з визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти, яка відбулося у штаб-квартирі ЮНЕСКО. На засіданні були присутні представники країн-підписантів Конвенції, а також представники країн-спостерігачів, – однією з яких є Україна.
Цьогоріч до роботи конференції від України долучилися заступник Постійного представника України при ЮНЕСКО пан Микола Мовчан та представники ENIC Ukraine, – директор Вікторія Сергієнко та старший фахівець Тетяна Бойченко.
Перший день конференції видався дуже плідним та завершився прийняттям низки документів, таких як проміжна робоча програма Глобальної конвенції (2025-2027), проєкт Практичного довідника для впровадження Глобальної конвенції. Під час роботи конференції було затверджено проєкт допоміжного документа про взаємозв’язок Глобальної конвенції з регіональними конвенціями з визнання, ухвалено науково-дослідні матеріали для розробки проєкту допоміжного документа з забезпечення якості, зокрема транснаціональної освіти, а також розглянуто аналітичні матеріали для розробки проєкту допоміжного документа про визнання кваліфікацій біженців та переміщених осіб.
У другий день конференції відбулася панельна дискусія, присвячена питанню мікрокваліфікацій.
Глобальна конвенція з визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти, – це документ глобального характеру, який сформулював універсальні принципи справедливого, транспарентного і недискримінаційного визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти, та пропонує інструменти та практичні методи такого визнання.
Членами Глобальної конвенції наразі є 38 країн. Делегати конференції щиро привітали Південну Корею, яка кілька тижнів тому доєдналася до ґрона держав-учасниць, ратифікувавши Глобальну конвенцію, схвально зустріли новини про те, що впродовж місяця Республіка Чад долучиться до Глобальної конвенції, а Республіка Кенія знаходиться на останніх етапах ратифікації Глобальної конвенції.
В Україні Глобальна конвенція з визнання кваліфікацій, що стосуються вищої освіти, набрала чинності 5 березня 2023 року. Питання ратифікації Глобальної конвенції наразі є одним із найактуальніших у сфері визнання освітніх кваліфікацій. Імплементація Конвенції до чинного законодавства всебічно сприятиме зміцненню міжнародного співробітництва у сфері вищої освіти, підвищенню якості процедури визнання, а також розширенню академічної мобільності, що особливо важливо в контексті повоєнного відновлення нашої країни.