header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Україна і Азербайджан – активізація співпраці

27 лютого 2017 року делегація Міністерства освіти і науки України на чолі з першим заступником міністра Володимиром Ковтунцем відвідали Баку.

До складу української офіційної делегації увійшли начальник Управління міжнародного співробітництва та євроінтеграції Ганна Новосад, директор Національного інформаційного центру академічної мобільності ДП «Інформаційно-іміджевий центр» Вікторія Сергієнко та директор Українського державного центру міжнародної освіти Олена Шаповалова.

Під час зустрічі з міністром освіти Азербайджану Мікаілом Джабаровим розглядалася тема активізації співробітництва України і Азербайджану у сфері освіти.

Із заступником міністра освіти Азербайджана Джейхуном Байрамовим були обговорені питання належного виконання обома сторонами положень чинної угоди «Про взаємне визнання та еквівалентність документів про освіту і наукового ступеня», яка діє між Україною і Азербайджаном з 2000 року. Делегації України і Азербайджану обговорили причини відмови Міністерства освіти Азербайджану в нострифікації дипломів, отриманих в деяких українських ЗВО.

У рамках візиту української делегації за ініціативою Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine відбулася зустріч із представниками Міністерства освіти Республіки Азербайджан: заступником начальника управління акредитації і нострифікації Саміром Велієвим та керівником Департаменту нострифікації Міністерства освіти Республіки Азербайджан Еміном Насіровим. Від української сторони у зустрічі взяли участь директор Центру ENIC Ukraine Вікторія Сергієнко та директор ДП «Український державний центр міжнародної освіти» Олена Шаповалова.

Метою зустрічі була активізація взаємодії у сфері визнання документів про освіту в Україні та в Азербайджані, оптимізація процедур визнання та напрацювання єдиних підходів, обговорення проблем, які виникають у процесі взаємного визнання освітніх документів.

Під час зустрічі було встановлено, що обидві сторони в ході процедури визнання освітніх документів керуються принципами та Рекомендаціями Лісабонської конвенції. В обох країнах процедура визнання складається з трьох етапів (перевірка автентичності документа, статусу навчального закладу та/або програми, а також оцінка кваліфікації). Проте, через виявлені випадки невідповідності відомостей, зазначених в деяких українських дипломах, азербайджанська сторона запровадила додаткову перевірку до українських дипломів.

Азербайджанська сторона прийняла до уваги інформацію директора ENIC Ukraine В. Сергієнко про процедуру визнання азербайджанських документів про освіту в Україні. Також були озвучені проблеми і побажання української сторони щодо надання інформації, необхідної для визнання азербайджанських документів в Україні.

За результатами зустрічі сторони домовилися про активізацію інформаційного обміну для взаємного визнання кваліфікацій та обмін інформацією про системи освіти країн та зміни, які відбуваються.

Азербайджанська сторона висловила свою зацікавленість у зворотному візиті до Центру ENIC Ukraine для активізації співпраці.

Зважаючи на збільшення кількості студентів з Азербайджану у ЗВО України, питання плідної співпраці України і Азербайджану є актуальним.