Путь на сайте
Кваліфікації з тимчасово-окупованих територій України
- Деталі
- Категорія: Без категории
- Опубліковано: П'ятниця, 01 листопада 2024, 16:10
- Автор: Макаревич Евгения
- Перегляди: 59
Право мешканців з ТОТ України на освіту
З 2014 року в результаті збройної агресії російської федерації частина території України окупована: сухопутні території України АР Крим та окремі райони Донецької, зокрема й м. Донецьк, та Луганської області, зокрема й м. Луганськ. З 2022 року кількість тимчасово окупованих територій України (ТОТ України), збільшилася через повномасштабне військове вторгнення російської федерації в Україну.
Освіта під час війни є важливою темою, яка потребує співпраці між державними органами, громадськими організаціями, міжнародною спільнотою для забезпечення захисту та освітніх можливостей для громадян.
Право на освіту гарантоване міжнародним правом та Конституцією України (стаття 53). Держава забезпечує рівні умови для доступу до освіти усіх громадян, ніхто не може бути обмежений у праві на її здобуття.
Сьогодні на ТОТ України знаходяться тисячі здобучів освіти, права на освіту яких грубо порушуються окупаційною владою. Загальнонаціональні та міжнародні зусилля у забезпеченні незалежності та об'єктивності освіти на ТОТ України мають велике значення для забезпечення майбутнього миру та стабільності в регіоні.
Визнання результатів навчання з ТОТ України
Так звані освітні документи, видані окупаційною владою, Україною не визнаються і не можуть бути підставою для продовження навчання та працевлаштування. Здобувачі освіти, які за результатами навчання отримали такі «документи про освіту» не можуть продовжити навчання або працевлаштуватися на роботу на підконтрольній Україні території.
Законодавством України передбачено, що особи, які здобули освіту на ТОТ України, мають право визнати свої результати навчання на території підконтрольній уряду України, – підтвердити можна здобуті знання, а не «документи про освіту», видані окупаційною владою.
Результати навчання – це знання, уміння, навички, способи мислення, погляди, цінності, інші особисті якості, набуті у процесі навчання, виховання та розвитку, які можна ідентифікувати, спланувати, оцінити і виміряти та які особа здатна продемонструвати після завершення освітньої програми або окремих освітніх компонентів (Закон України «Про освіту»).
Вища та фахова передвища освіта
"Документи про освіту", які НЕ ВИЗНАЮТЬСЯ
Створено: листопад 2024 р.
Цю інформацію було створено за фінансової підтримки Ради Європи. Точка зору, висловлена автором, ні в якому разі не може вважатися офіційною думкою Ради Європи.