header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

ІІІ Конференція UaReNet – 2025: нові виклики у визнанні для ЗВО

25 квітня 2025 року у форматі онлайн відбулася ІІІ Конференція всеукраїнської національної мережі визнавачів UaReNet, організована ENIC Ukraine за підтримки Міністерства освіти і науки України.

На цьогорічній Конференції зібралися біля 200 визнавачів-практиків зі 100 закладів вищої освіти, розташованих у різних куточках України, щоб об’єднати зусилля у вдосконаленні доброчесної, прозорої та ефективної системи визнання освітніх кваліфікацій.

Конференція співпала із Днем жалоби у Києві через масовану ракетну атаку на Україну та загибель мирних мешканців. Словами вшанування пам'яті загиблих у війні відкрила роботу Конференції директор ENIC Ukraine Вікторія Сергієнко. Також під час відкриття заходу пані Вікторія подякувала за довіру і підтримку присутнім, друзям й партнерам ENIC Ukraine, та наголосила: «Наш Центр завжди поруч: ми консультуємо, розробляємо рекомендації, допомагаємо у складних випадках. Ми разом з вами!».

Учасників Конференції привітала генеральна директорка директорату міжнародної співпраці МОН Альбіна Цятковська, яка акцентувала увагу присутніх на важливості обміну досвідом та практиками. Пані Альбіна зазначила, що сфера визнання завжди розвивається, рухається вперед, слідуючи за сучасними тенденціями та викликами.

Заступник директора ENIC Ukraine Наталія Науменко публічно представила результати моніторингу рішень закладів вищої освіти та оголосила ТОП-10 ЗВО у визнанні за 2024 рік.

До першої п’ятірки рейтингу увійшли:

1. Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова;
2. «Міжрегіональна Академія управління персоналом»;
3. Національний університет «Одеська політехніка»;
4. Київський національний університет технологій та дизайну;
5. Західноукраїнський національний університет.

«Вітаємо переможців рейтингу! І зичимо всім подальшого професійного зростання під мирним українським небом!», – такими словами завершила свій виступ пані Наталія.

Далі слово взяв представник директорату вищої освіти та освіти дорослих МОН Віталій Носок, який на практичних кейсах ознайомив присутніх із правилами коректного визнання результатів неформальної та інформальної освіти; детально висвітлив кроки визнання таких результатів та наголосив на викликах, з якими заклади освіти можуть зіткнутися.

Важливою концепцією з автоматичного визнання освітніх кваліфікацій, яка є однією з багатьох вимог на шляху України до євроінтеграції, із учасниками поділилася старший радник ENIC Ukraine Тетяна Вагіна.

Із актуальною для закладів вищої освіти темою «Процедура валідації іноземних документів про освіту: інструменти та підходи» виступила начальник відділу визнання Анна Бахлукова.

Друга частина Конференції розпочалась із досить чутливої для всіх українців теми, яка стосується тимчасово окупованих територій України. Із доповіддю про зміни у законодавстві щодо визнання результатів навчання, здобутих на тимчасово окупованих територіях, виступила старший радник ENIC Ukraine Тетяна Євдокименко.

Поділитися досвідом, поглядами та практичними кейсами у визнані мали можливість представники закладів вищої освіти: Іван Войтешенко (Київський національний університет імені Тараса Шевченка), Микола Гришков (Київський медичний університет), Юлія Сиволап (Східноєвропейський університет імені Рауфа Аблязова).

Підсумовуючи роботу заходу, директор ENIC Ukraine Вікторія Сергієнко подякувала всім присутнім та запросила представників ЗВО на практичний тренінг з валідації та визнання, який відбудеться вже 16 травня.

Ознайомтеся із матеріалами Конференції:

презентація «Результати моніторингу рішень ЗВО про визнання іноземних освітніх кваліфікацій. Рейтинг: «ТОП-10 ЗВО у визнанні – 2024», Наталія Науменко

презентація «Визнання ЗВО результатів неформальної та інформальної освіти», Віталій Носок

презентація «Кроки у євроінтеграції: автоматичне визнання», Тетяна Вагіна

презентація «Процедура валідації іноземних документів про освіту», Анна Бахлукова

презентація «Зміни у законодавстві щодо визнання результатів навчання, отриманих на ТОТ України», Тетяна Євдокименко

презентація «Особливості роботи освітніх центрів «Крим – Україна», «Донбас – Україна», Іван Войтешенко

презентація «Роль ЗВО у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій», Микола Гришков

презентація «Досвід у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій», Юлія Сиволап

прес-реліз за підсумками Конференції