header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Чеські визнавачі дипломів познайомилися з оновленою системою освіти України

19 травня 2016 року в Празі відбувся семінар, присвячений системі освіти України, організований Міністерством освіти, молоді та спорту Чеської Республіки.

Останні реформи системи освіти в Україні викликають зацікавленість національних інформаційних центрів з визнання та академічної мобільності за кордоном. На семінар були запрошені представники центру ENIC Україна Міністерства освіти і науки України для презентації системи освіти, висвітлення аспектів реформування вищої освіти та пов'язані з цим питання визнання українських дипломів, кількість яких стрімко зростає у Чеській Республіці.

У заході брали участь представники 26 державних закладів вищої освіти Чехії та спеціалісти з визнання кваліфікацій Міністерства освіти, молоді та спорту Чехії.

Наших іноземних колег цікавили питання останніх реформ вищої освіти в Україні, верифікації освітніх документів, можливості використання даних ЄДЕБО, зокрема відкритий доступ до реєстру ЗВО, відомостей про акредитовані та неакредитовані програми ЗВО та реєстру документів про вищу освіту.

Найбільшу зацікавленість викликала тема ліцензування та акредитації філій українських ЗВО за кордоном та видані ними документи. Обговорювалася можливість введення на території Чеської Республіки системи штрафів для неакредитованих ЗВО, зокрема і закордонних.

У результаті проведення семінару були висвітлені питання, пов’язані з останніми змінами в системі освіти України, а чеським спеціалістам було надано докладну інформацію, яка допоможе їм під час визнання українських дипломів. Відбувся обмін досвідом між представниками України та Чеської Республіки в питаннях проведення процедури визнання іноземних освітніх документів.