header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Представники ENIC Ukraine на сесії ENIC NARIC Network в Амстердамі

19-21 червня 2016 року в столиці Королівства Нідерланди місті Амстердам пройшла чергова щорічна 23 сесія європейської мережі національних центрів ENIC NARIC Network. Представники національних центрів європейського простору вищої освіти, куди входять також США та Канада, зібрались для оголошення річного звіту роботи та планування подальшого співробітництва.

Сесія розпочалася відео зверненням Міністра освіти, культури і науки Королівства Нідерланди пані Джет Буссемакер. Пані Міністр закликала максимально швидко реагувати на зміни в суспільстві та наголосила на ролі національних центрів та процедури визнання, враховуючи питання зростаючої кількості біженців.

Питання інтеграції біженців у суспільстві – одне з найактуальніших питань сьогодення для працівників освіти європейського регіону. Представники європейських університетів розповіли про зміни в ситуації зростаючої кількості біженців. Д-р Мохаммед Салман, керівник програм для біженців Брюсельського вільного університету, наголосив на потребі надати біженцям доступ до навчання за спеціально розробленими програмами, оскільки тільки освічені люди зможуть відбудовувати свою країну. «Ми зобов’язані відкрити для біженців свої ЗВО, створити можливості для вивчення мови, в першу чергу, а також працювати індивідуально з кожним, проводити співбесіди до зарахування на навчання», - наголосив Д-р М. Салман.

Стіг Арне, представник національного норвезького центра NOKUT, зазначив про важливість створення бази кваліфікацій та паспорта кваліфікації біженців, що дозволить максимально скоротити період їх інтеграції у суспільстві.

Результати своєї роботи представив також комітет по імплементації Лісабонської конвенції з визнання іноземних кваліфікацій. Наступного року робота комітету буде направлена на розробку рекомендацій щодо визнання кваліфікацій біженців, враховуючи ситуації, коли документи про освіту відсутні, оскільки в більшості країн процедура визнання кваліфікацій біженців без наявної документації не прописана (тільки в 5 країнах видається документ з інформацією про історію заявника-біженця без документації, а у 2 країнах розроблені спеціальні екзамени для таких біженців). Комітетом було призначено, що до кінця 2018 року всі країни мають запропонувати варіанти процедури для визнання кваліфікацій біженців, що не мають документації про освіту.

Учасники сесії також ознайомилися з роботою регіональних конвенцій африканського та азіатського регіонів та звітом роботи по створенню Глобальної конвенції.

23 сесія європейської мережі національних центрів ENIC NARIC Network завершилося підсумками роботи по проведенню першого раунду проектів SQUARE (зовнішня оцінка роботи центрів) та SCAND (база даних документів про освіту) та оголошені учасники другого раунду цих проектів.

Центр ENIC Ukraine брав участь в першому раунді проекту SQUARE у 2015 році. Про його результати представники центру ENIC Ukraine розповіли на презентації проекту колегам з інших країн. Український центр буде учасником другого раунду проекту SCAND протягом 2016-2017 років.

2016 2016