header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Зустріч-семінар «Визнання іноземних документів про освіту в Україні ЗВО»

Своїм досвідом, як університетам почати і організувати роботу з визнання іноземних освітніх документів, поділилися фахівці профільного центру.

1 липня 2016 року Національний інформаційний центр академічної мобільності (ENIC Ukraine), за підтримки Міністерства освіти і науки України, провів зустріч-семінар для представників ЗВО на тему: «Визнання іноземних документів про освіту в Україні закладами вищої освіти».

Захід відвідали близько 200 представників ЗВО з різних куточків України.

2016

Відкрила семінар Начальник управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН України Ганна Новосад. Вона зазначила, що Міністерство фактично відмовилося від повноважень на монопольне прийняття рішень про визнання іноземних документів, які, за своєю суттю, мали дозвільний характер. Це стало реальним кроком в напрямку децентралізації функцій Міністерства та підвищення автономії українських ЗВО. Проте, нові повноваження, які надано ЗВО, це не тільки нові можливості, а й певні обов’язки та відповідальність як перед своїми студентами, так і перед суспільством. Наслідки помилкових, некоректних рішень та таких, що не відповідають міжнародним та українським нормативно правовим актам, можуть бути негативними як для випускника, так і для університету та української системи освіти загалом.

Директор центру академічної мобільності Вікторія Сергієнко представила доповідь на тему: «Світовий досвід визнання, роль і можливості Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine в забезпеченні процедури визнання». Вікторія Олександрівна поділилася досвідом співпраці центрів ENIC-NARIC з вищими навчальними закладами, розкрила тему основних завдань і діяльності українського центру академічної мобільності. Також нею було представлено пропозиції для університетів, спрямовані на допомогу в організації та проведенні процедури визнання іноземних освітніх документів.

2016

Заступник директора центру ENIC Ukraine Наталія Науменко звернула увагу присутніх на міжнародні та національні нормативно-правові документи, що регулюють визнання в Україні іноземних документів про освіту, а також на те, які документи можуть перебувати на обліку процедури визнання, а які документи не вимагають проведення даної процедури.

Начальник відділу міжнародних договорів і визнання Управління міжнародного співробітництва та європейської інтеграції МОН Ольга Федоткіна представила вимоги до коректного оформлення українських документів про освіту для полегшення процедури визнання їх за кордоном. Вона навела приклади порушень, які допускають заклади освіти при оформленні українських документів про освіту.

Головний спеціаліст, керівник відділу визнання Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine Леся Петрук розповіла про зміст і етапи процедури визнання в Україні відповідно міжнародним і українським нормативно-правовими актам.

Старший фахівець відділу визнання центру академічної мобільності Ольга Харботлі представила способи, особливості та найбільш поширені помилки при визначенні еквівалентності кваліфікацій або періодів навчання, а також академічних і професійних прав. Ольга Анатоліївна детально розглянула поняття «істотних» і «несуттєвих» відмінностей між іноземними та українськими кваліфікаціями.

Тема перевірки автентичності іноземних документів про освіту і статусу іноземного закладу освіти була розкрита старшим фахівцем відділу визнання Тетяною Вагіной.

Юлія Кондратюк, спеціаліст відділу визнання, розповіла присутнім про способи і особливості подачі документів для процедури визнання, а також детально описала алгоритм реєстрації рішень в єдиній системі обліку.

Після доповідей, виступаючі відповіли на всі запитання гостей семінару.

Найближчі плани Національного інформаційного центру академічної мобільності (ENIC Ukraine) – проведення практикумів, вебінарів з визнання іноземних документів про освіту за тематиками, які цікавлять фахівців вузів.

Ви можете ознайомитись з презентаціями виступів:

Вікторія Сергієнко "Світовий досвід визнання, роль та можливості Національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC-Ukraine у забезпеченні процедури визнання"

Наталія Науменко "Нормативно-правові документи, що регулюють визнання в Україні іноземних документів про освіту, сфера їх застосування та компетентні органи"

Леся Петрук "Зміст та етапи процедури визнання в Україні відповідно до міжнародних та українських нормативно-правових актів"

Ольга Харботлі "Визначення еквівалентності кваліфікації або періоду навчання, а також академічних і професійних прав, зазначених в іноземному документі про освіту, відповідно до системи освіти України"

Тетяна Вагіна "Перевірка автентичності іноземних документів про освіту та статусу іноземного ЗВО: способи, особливості, приклади"

Юлія Кондратюк "Подача документів для процедури визнання та реєстрація рішень в єдиній системі обліку"