header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Семінар-практикум «Визнання іноземних документів про освіту в Україні вищими навчальними закладами. Перевірка автентичності»

З прийняттям нової редакції Закону України «Про вищу освіту» від 01 липня 2014 г. № 1556-VII заклади вищої освіти України набули право самостійно приймати рішення про визнання іноземних документів про освіту. Проте організація цієї роботи у ЗВО потребує певних знань та навичок, зокрема знання як українських, так і міжнародних нормативно-правових актів, міжнародних практик визнання і систем освіти різних країн світу та багато іншого. До фахівців національного інформаційного центру академічної мобільності ENIC Ukraine постійно звертаються за консультацією щодо того, як ЗВО організувати процедуру визнання самостійно.

Щоб допомогти українським закладам вищої освіти налагодити і відпрацювати процедуру визнання Центр ENIC Ukraine пропонує серію семінарів-практикумів. Фахівці Центру мають багаторічний досвід проведення повного циклу процедури визнання іноземних документів про освіту та готові поділитися своїми знаннями. Такі тренінги розраховані на невелику аудиторію з 15–20 учасників, де вони мають змогу опанувати методологію одного з етапів процедури та відпрацювати його на практиці, поспілкуватися із досвідченими визнавачами іноземних освітніх документів та отримати відповіді на свої запитання.

Перший семінар-практикум відбувся 15 грудня 2016 р. та був присвячений етапу перевірки автентичності іноземних документів про освіту. На семінарі учасники отримали практичні рекомендації щодо перших кроків для організації процедури визнання у ЗВО. Ключовою особливістю заходу став практикум від Центру ENIC Ukraine з перевірки автентичності документів про освіту різних країн світу. Кілька команд разом із спеціалістами Центру на реальних прикладах спробували застосувати різні способи перевірки автентичності іноземних документів, дізнатися які складні та нетипові ситуації можуть виникнути на цьому етапі та спробували знайти варіанти вирішення таких задач. Кожна група розробила та продемонструвала свій алгоритм дій для підтвердження автентичності іноземного освітнього документа.

2016

Наприкінці учасники мали змогу подискутувати на тему визнання та одержати відповіді від фахівців Центру на запитання, які виникли під час їх роботи, а також обмінятися власним досвідом. А інформаційні роздаткові матеріали від Центру учасники зможуть використати у своїй подальшій роботі.

Дякуємо всім учасникам за гарну атмосферу заходу та активну участь у роботі! Команда Центру дякує за всі Ваші добрі відгуки та поради! До нових зустрічей!

2016

26 січня 2017 року Центром ENIC Ukraine заплановано проведення аналогічного семінару-практикуму «Визнання іноземних документів про освіту в Україні закладами вищої освіти. Перевірка автентичності» через великий попит. Списки учасників ще не закриті, є кілька вільних місць. Запрошуємо й інші ЗВО до участі!

Незабаром Центр сформує орієнтовний план семінарів-практикумів на рік із новими цікавими темами та пропозиціями.