header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Великий крок вперед до визнання кваліфікацій відповідно до Лісабонської конвенції: за результатами проєкту TPG-LRC

Понад трьох років поспіль команда ENIC Ukraine у щільній співпраці з Міністерством освіти і науки України працювала у складі потужної експертної групи консорціуму проєкту Еразмус+ΚΑ3 Підтримка реформ у сфері вищої освіти TPG-LRC «Тематична партнерська група щодо імплементації Лісабонської конвенції з визнання кваліфікацій в країнах ЄПВО» під загальною координацією національного інформаційного центру академічної мобільності Італії CIMEA. Експерти з 38 країн та керівних міжнародних організацій освітньої сфери: CοΕ, UNESCO EI-IE, EQAR, EURASHE, ESU, об’єднали досвід і зусилля задля сприяння імплементації другого ключового завдання Болонського процесу: відповідність національного законодавства та процедур визнання вимогам Лісабонської конвенції.

В межах проєкту відбулися 4 міжнародні партнерські зустрічі, низка семінарів, вебінарів, стажувань партнерів та навчальних заходів з питань запобігання підробленню документів, діджиталізації, суттєвої різниці, відповідності національних законодавств Лісабонській конвенції, цифрової трансформації у галузі визнання кваліфікацій та автоматичного визнання.

На фінальній конференції проєкту «Визнання в ЄПВО: плануємо подальші кроки» у травні 2021 року за участі широкого кола експертів проєкту та стейкхолдерів, окрім підбиття підсумків та накреслення подальших кроків, були презентовані три ключові документи, розроблені в межах проєкту, які сприятимуть утвердженню та розбудові прозорого, доброчесного та ефективного визнання в ЄПВО на національному та інституційному рівнях.

Практичний посібник для закладів вищої освіти «Інформаційне забезпечення визнання кваліфікацій» містить рекомендації, практичні поради та перелік контрольних питань щодо забезпечення відповідної, точної та цілеспрямованої інформації з визнання кваліфікацій.

Публікація «Суттєва різниця: теоретичний огляд, практика та керівні принципи» містить структуровану інформацію щодо категоризації типології суттєвої різниці та практичні поради для ЗВО щодо визначення ступеня суттєвості розбіжностей, виявлених під час оцінювання кваліфікацій та прийняття виважених обґрунтованих рішень щодо визнання.

Важливим результатом проєкту, націленим на студентську цільову авдиторію, є путівник студента «Чи будуть визнані мої кваліфікації? Золоті правила академічного визнання для студентів в ЄПВО». Путівник містить загальну інформацію щодо Лісабонської конвенції, права студента на прозору та доброчесну оцінку кваліфікацій, п’яти ключових настанов, які необхідно враховувати, починаючи процедуру визнання. Путівник також доступний у формі відеоролику.

Пандемія Covid-19 внесла певні корективи у перебіг проєкту, в тому числі перенесення заходів та спілкування партнерів в онлайн простір, в результаті чого на матеріалі досвіду координатору проєкту щодо екстреного переформатування з офлайну в онлайн з’явився посібник «Інструментарій онлайн зустрічей: як створювати ефективні заходи онлайн».