header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

Підсумки роботи ІІ Конференції визнавачів національної мережі UaReNet

18 квітня 2024 року за сприяння МОН України та фінансової підтримки Ради Європи відбулася ІІ Конференція всеукраїнської національної мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet (Ukrainian Recognition Network).

Всеукраїнська мережа з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet була створена 18 лютого 2020 року за ініціативи МОН України і ENIC Ukraine та об’єднала визнавачів з понад 80 ЗВО України. Сьогодні мережа UaReNet налічує 110 закладів вищої освіти!

ІІ Конференція визнавачів національної мережі UaReNet була присвячена обміну практиками визнання освітніх кваліфікацій, розгляду методики та підсумків моніторингу рішень закладів вищої освіти як компетентних органів з визнання, обговоренню концепцій автоматичного визнання і суттєвої різниці, понять "доступу" і "допуску" до програм вищої освіти.

Конференція відбулась у змішаному форматі. Учасники заходу мали змогу доєднатись до Конференції як у офлайн (готель "Україна", м. Київ), так і онлайн (платформа Zoom) форматах. У конференц-залі готелю "Україна" були присутні 50 представників з 32 ЗВО з різних регіонів України. В онлайн-форматі до роботи Конференції доєдналося понад 100 визнавачів із 66 ЗВО України.

Відкрила роботу Конференції директор ENIC Ukraine Вікторія Сергієнко. Пані Вікторія відзначила:

"Кількість закладів освіти, які самостійно здійснюють процедуру визнання, поступово збільшується. Якщо в 19-му році із загальної кількості кейсів з визнання свідоцтв, які були зареєстровані закладами освіти, було 10%, то вже у 23-му році із загального обсягу кейсів самостійно здійснюють процедуру визнання наші заклади освіти у 50% випадків."

Учасників Конференції привітав заступник Міністра освіти і науки України Михайло Винницький. Пан Михайло відзначив надзвичайну роль освіти для суспільства, важливість довіри до її якості, акцентував увагу на необхідності розвитку доброчесного визнання іноземних кваліфікацій.

"Впровадження інновацій в процес визнання, роль технологій підвищує ефективність процедури, скорочує її терміни, покращує прозорість визнання та механізми зворотного зв’язку зі студентами. Я сам пам’ятаю, як проходив процедуру визнання своєї освіти, яку я здобув за кордоном. Якщо на початку 2000-х ця процедура лякала, то сьогодні це просто, швидко, легко. За це вам всім велика подяка", – підкреслив у своїй промові заступник Міністра.

До учасників Конференції в онлайн форматі звернулися іноземні партнери ENIC Ukraine – керівник відділу освіти Ради Європи Віллано Кіріазі та президент мережі ENIC-NARIC К’яра Фінокетті.

Керівник відділу освіти Ради Європи Віллано Кіріазі у своїй промові висловив слова підтримки українському народові та відзначив щире захоплення відданістю освітян, які працюють у складних умовах задля забезпечення освітніх потреб студентства, продовжують залучати інноваційні технології та демонструвати велику відданість своїй справі. Пан Віллано Кіріазі зазначив, що пишається підтримкою Ради Європи українського проєкту "мережа UaReNet", який надав всебічну підтримку не тільки українським, а й іноземним визнавачам.

Президент мережі ENIC-NARIC К’яра Фінокетті висловила вдячність ENIC Ukraine та підкреслила важливість проєкту UaReNet для міжнародної мережі ENIC-NARIC.

"Хочу зробити висновок, що UaReNet є прикладом спільноти особистостей, освітніх інституцій, які працюють в сфері якісного визнання", – зазначила пані К’яра Фінокетті.

Із промовами до учасників Конференції звернулися почесні гості Конференції із МОН України, зокрема генеральна директорка директорату міжнародної співпраці Альбіна Цятковська, державний експерт директорату фахової передвищої, вищої освіти Віталій Носок. Слово на заході взяли керівник відділу зв'язків з громадськістю та міжнародного співробітництва НАЗЯВО Максим Фоломєєв, перший заступник голови ДСЯО України Олександр Якименко та директорка УДЦМО Олена Шаповалова.

Заступник директора ENIC Ukraine Наталія Науменко ознайомила присутніх із розробленою фахівцями ENIC Ukraine методикою моніторингу рішень ЗВО про визнання іноземних освітніх кваліфікацій. Жвавий інтерес серед визнавачів викликав оголошений Наталією Науменко рейтинг "Топ-10 ЗВО, кращих у визнанні освітніх кваліфікацій", який характеризує якість діяльності ЗВО у сфері визнання. До десятки найкращих за результатами 2023 року увійшли:

  • ПВНЗ Університет новітніх технологій;
  • ПВНЗ "Харківський міжнародний медичний університет";
  • ВНЗ “Університет економіки та права "КРОК";
  • Київський національний університет технологій та дизайну;
  • Західноукраїнський національний університет;
  • ТОВ "Харківський університет";
  • ПрАТ "ВНЗ "Міжрегіональна Академія управління персоналом";
  • Національний університет кораблебудування імені адмірала Макарова;
  • Український державний університет залізничного транспорту;
  • ПВНЗ "Європейський університет".

Продовжила практичну частину заходу досвідчений визнавач ENIC Ukraine Юлія Гавриленко, яка ознайомила присутніх з аналітичним звітом про результати роботи ЗВО як компетентних органів з визнання та проаналізувала найчастіші помилки у визнанні.

У рамах Конференції своїм досвідом у визнанні іноземних освітніх кваліфікацій поділилися представники ЗВО України: Тетяна Янкова (Західноукраїнський національний університет), Світлана Бебко (Київський національний університет технологій та дизайну) та Олексій Хумаров (Національний університет "Одеська політехніка").

Наприкінці заходу учасники взяли участь у практикумах та мали можливість поспілкуватися на теми концепцій автоматичного визнання і суттєвої різниці, понять "доступу" і "допуску" до програм вищої освіти.

Ознайомтеся із матеріалами Конференції:


Цю інформацію було створено за фінансової підтримки Ради Європи. Точка зору, висловлена автором, ні в якому разі не може вважатися офіційною думкою Ради Європи.