header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ

Через воєнні дії в Україні в 2021/2022 та 2022/2023 навчальних роках від проходження ДПА було звільнено учнів, які завершували здобуття початкової, базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти.

Учні, які у цей період завершували програму профільної середньої освіти та мали намір здобувати фахову перевищу або вищу освіту в українських закладах освіти складали Національний мультипредметний тест (НМТ), оскільки проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти на законодавчому рівні було скасовано.

НМТ є формою вступного випробування в 2023 році, яке передбачає оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до фахової передвищої, вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку прийому на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра, а також ступеня магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування.

Міністерством освіти і науки України було визначено перелік населених пунктів України, перелік закордонних населених пунктів, на території яких було створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ.

У 2022 році НМТ проводився у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків): українська мова, математика, історія України. Документом, що підтверджує результати НМТ у 2022 році, є Відомість результатів національного мультипредметного тесту, що формується у електронному вигляді.

У 2023 році НМТ було розбито на два блоки: основний блок (українська мова, математика) та додатковий блок (біологія, або іноземна мова (на вибір вступника: англійська, іспанська, німецька, французька), або історія України, або фізика, або хімія (на вибір вступника)). Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок зазначалися в Інформаційній картці до Сертифіката національного мультипредметного тесту. Сертифікат формується вступником та розміщується у персональному кабінеті за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центр оцінювання якості освіти.

Рейтингове оцінювання результатів НМТ у 2022 та 2023 роках відбувалося за шкалою 100-200 балів. Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок Українським центром оцінювання якості освіти передано до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

1) Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.03.2023 № 276 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році»

2) Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2023 № 287 «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту»

3) Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 № 318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту»


Цю інформацію було створено за фінансової підтримки Ради Європи. Точка зору, висловлена автором, ні в якому разі не може вважатися офіційною думкою Ради Європи.

Протокол про приєднання до Меморандуму UaReNet

Протокол про приєднання до Меморандуму про створення та розвиток всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій

КОНТАКТИ

Разом ми продовжуємо розбудовувати якісну та прозору процедуру визнання!

ENIC Ukraine як координатор Всеукраїнської мережі з визнання іноземних освітніх кваліфікацій UaReNet, завжди готовий вам допомогти та відповісти на запитання. Звертайтеся на e-mail: news@enic.in.ua або за контактами Центру.


Цю інформацію було створено за фінансової підтримки Ради Європи. Точка зору, висловлена автором, ні в якому разі не може вважатися офіційною думкою Ради Європи.

НОВИНИ ТА АНОНСИ

Новини та анонси

Більше статей...

 1. УЧАСНИКИ UaReNet
 2. ДОЄДНАТИСЯ ДО UaReNet
 3. МЕРЕЖА UaReNet
 4. ПРОПОЗИЦІЇ ДО СПІВПРАЦІ
 5. ІНКЛЮЗИВНЕ НАВЧАННЯ
 6. ДЕРЖАВНІ СТАНДАРТИ
 7. ДЕРЖАВНА ПІДСУМКОВА АТЕСТАЦІЯ
 8. Законодавство в сфері освіти
 9. СТУПІНЬ ФАХОВОГО МОЛОДШОГО БАКАЛАВРА
 10. Інформація про структуру, принципи формування та розмір оплати праці, винагороди, додаткового блага директора та заступника директора Державного підприємства «Інформаційно-іміджевий центр»
 11. Проєкт Європейського Союзу Еразмус+ KA3 «TPG on LRC: Тематична партнерська група B щодо імплементації Лісабонської конвенції з визнання кваліфікацій в країнах ЄПВО»
 12. Міжнародні проєкти
 13. МІЖНАРОДНІ ПРОЄКТИ
 14. ДОСВІД ІНШИХ КРАЇН В ПИТАННЯХ ВИЗНАННЯ КВАЛІФІКАЦІЙ ЗАКЛАДАМИ ОСВІТИ
 15. СИСТЕМИ ОСВІТИ КРАЇН СВІТУ
 16. NATIONAL QUALIFICATIONS FRAMEWORK
 17. Запобігання корупції
 18. НАЦИОНАЛЬНАЯ РАМКА КВАЛИФИКАЦИЙ
 19. НАЦІОНАЛЬНА РАМКА КВАЛІФІКАЦІЙ
 20. Дайджест ENIC Ukraine Випуск 3