header-ua

Національний інформаційний центр
академічної мобільності
ENIC UKRAINE

Путь на сайте

НАЦІОНАЛЬНИЙ МУЛЬТИПРЕДМЕТНИЙ ТЕСТ

Через воєнні дії в Україні в 2021/2022 та 2022/2023 навчальних роках від проходження ДПА було звільнено учнів, які завершували здобуття початкової, базової загальної середньої освіти та повної загальної середньої освіти.

Учні, які у цей період завершували програму профільної середньої освіти та мали намір здобувати фахову перевищу або вищу освіту в українських закладах освіти складали Національний мультипредметний тест (НМТ), оскільки проведення традиційних вступних випробувань до закладів вищої освіти на законодавчому рівні було скасовано.

НМТ є формою вступного випробування в 2023 році, яке передбачає оцінювання результатів навчання, здобутих на основі повної загальної середньої освіти. НМТ проводиться з метою забезпечення права осіб на рівний доступ до фахової передвищої, вищої освіти та у зв’язку зі здійсненням в особливому порядку прийому на навчання для здобуття ступенів фахового молодшого бакалавра, молодшого бакалавра, бакалавра, а також ступеня магістра медичного, фармацевтичного, ветеринарного спрямування.

Міністерством освіти і науки України було визначено перелік населених пунктів України, перелік закордонних населених пунктів, на території яких було створено тимчасові екзаменаційні центри для проведення НМТ.

У 2022 році НМТ проводився у формі комп’ютерного онлайн-тестування з трьох навчальних предметів (блоків): українська мова, математика, історія України. Документом, що підтверджує результати НМТ у 2022 році, є Відомість результатів національного мультипредметного тесту, що формується у електронному вигляді.

У 2023 році НМТ було розбито на два блоки: основний блок (українська мова, математика) та додатковий блок (біологія, або іноземна мова (на вибір вступника: англійська, іспанська, німецька, французька), або історія України, або фізика, або хімія (на вибір вступника)). Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок зазначалися в Інформаційній картці до Сертифіката національного мультипредметного тесту. Сертифікат формується вступником та розміщується у персональному кабінеті за допомогою спеціального сервісу на вебсайті Українського центр оцінювання якості освіти.

Рейтингове оцінювання результатів НМТ у 2022 та 2023 роках відбувалося за шкалою 100-200 балів. Результати НМТ у вигляді рейтингових оцінок Українським центром оцінювання якості освіти передано до відповідного реєстру в Єдиній державній електронній базі з питань освіти.

1) Наказ Міністерства освіти і науки України від 15.03.2023 № 276 «Про затвердження Порядку прийому на навчання для здобуття вищої освіти в 2023 році»

2) Наказ Міністерства освіти і науки України від 16.03.2023 № 287 «Про затвердження Порядку проведення в 2023 році національного мультипредметного тесту»

3) Наказ Міністерства освіти і науки України від 20.03.2023 № 318 «Про організацію та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту»


Цю інформацію було створено за фінансової підтримки Ради Європи. Точка зору, висловлена автором, ні в якому разі не може вважатися офіційною думкою Ради Європи.